Kim jesteśmy?

Nasze pole działania stanowią architektura, wnętrza oraz wszelkie działania towarzyszące procesowi projektowania. Wyspecjalizowaliśmy się głównie w tworzeniu projektów szpitali i zakładów opieki medycznej, w tym obiektów o skomplikowanej funkcji i zaawansowanej technologii medycznej. Nie zamykamy się jednak tylko na tę kategorię, pracownia jest otwarta na różne nowe wyzwania projektowe.

Jak pracujemy?

Do zagadnień projektowych podchodzimy indywidualnie.
Kładziemy nacisk na ścisłą współpracę z ludźmi, którzy będą użytkownikami projektowanych przez nas przestrzeni. W tym celu przeprowadzamy konsultacje społeczne oraz angażujemy się w warsztaty. Współpracujemy ze specjalistami w wielu branżach oraz artystami, aby stworzyć obiekt spełniający wymagania zarówno techniczne, użytkowe, jak i estetyczne.

Jak realizujemy projekty?

Wraz z inwestorem uczestniczymy we wszystkich fazach powstawania projektu – od etapu zebrania i analizy danych, przez warsztatowe rozwiązywanie problemów, koncepcje, po projekty budowlane i wykonawcze oraz nadzór na budowie podczas realizacji inwestycji.
Efektem naszej pracy jest wiele obiektów powstałych na terenie Łodzi i w jej okolicach.Ogłoszenie o pracę:

Na stanowisko: architektka/architekt prowadzący

Doświadczenie: 5-15 lat, w tym doświadczenie w prowadzeniu projektów i koordynacji branż. Nie ma potrzeby posiadania uprawnień projektowych. Praca w zespole wielobranżowym, praca w terenie/budowy, prowadzenie projektu technicznego.

 • Preferowane umiejętności oraz cechy osobowościowe:
 • Umiejętność pracy w zespole, czyli: komunikatywność, informowanie szeroko pojętego zespołu, w tym wykonawcy, o zmianach i założeniach projektowych
 • Praca nad koncepcją w szerokim zespole, w tym branżowym, konsultowanie zagadnień z rzeczoznawcami od etapu koncepcji, aż po odbiory, praca nad projektem z branżami, projektantkami graficznymi na bieżąco w trakcie postępu prac.
 • Umiejętność pracy z Użytkownikami (w tym Personelem), ustalanie z Użytkownikiem funkcji na etapie koncepcji, ustalenie wyposażenia, umiejscowienia gniazd, ustalenia rozrysów mebli - w porozumieniu z Technolożką. Umiejętność wysłuchania potrzeb Użytkowniczki/ka.
 • Umiejętność pracy w terenie: odwaga i klarowność w komunikacji z budową, na oddziałach szpitalnych, w sklepach aranżacji wnętrz, urzędach.
 • Samodzielność / “domykanie": samodzielny kontakt z rzeczoznawcami, urzędami, wypisywanie samodzielne pism, odstępstw. Samodzielny kontakt z budową w temacie projektów i materiałów, samodzielnie rozwiązywanie problemów na budowie, dążenie do pozytywnego zakończenia danego zadania.
 • Uważność, szczegółowość: przyglądanie się możliwym kolizjom, nachodzeniu na siebie w przestrzeni elementów architektury i branż. Świadomość, iż element na rysunku jest realnym elementem budowlanym, schludne i szczegółowe projektowanie. Umieszczenie w projekcie szczegółowych informacji.
 • Praca z mniej doświadczonymi pracownikami, konsultowanie i korygowanie ich pracy.
 • Opis stanowiska/ zakres obowiązków:
 • Prowadzenie i koordynacja projektu technicznego.
 • Wykonywanie dokumentacji pod wymagania Wykonawcy, tak, aby budowa miała potrzebne informacje do realizacji inwestycji i zamówień realnych produktów. Sposób podania projektu - usługowy względem Wykonawcy.
 • Komunikacja w całym zespole projektowym (branże, rzeczoznawcy, użytkowniczka/k, technolożka, projektantki wnętrz, projektantki graficzne)
 • Koordynacja branż (w tym ustalanie tras wentylacji, elektryki, rozrysowywanie oświetlenia, gniazd, zestawienia umywalek, ustalanie rewizji, rozrys grzejników, sufitów, korygowanie kolizji branż etc.)
 • Współpraca z technologiem i rzeczoznawcami od etapu koncepcji po oddanie obiektu do odbioru (wysyłanie na bieżąco informacji do rzeczoznawcy, konstruktora, na budowę, w tym kontakt telefoniczny, realny na naradach oraz mailowy)
 • Praca w terenie, w tym: wyjazdy na budowę, narady, ustalenia z Użytkownikiem na temat funkcji, umieszczenia sprzętów, inwentaryzację pod projekt, rozmowy w szpitalach, w sklepach z wyposażeniem wnętrz.
 • Tworzenie projektów do urzędów oraz treści formalnych Praca w krótkich terminach - dlatego pracujemy w zespole: (jedna z członkiń/członków zespołu rysuje rozrysy sufitów, inna rzuty, inna przekroje, inna meble pod zabudowę). Ważna jest, więc umiejętność dzielenia projektu i praca w zespole, w tym wnętrzarskim. Koordynujący projekt ma za zadanie dopasowanie branż do wytycznych wnętrzowych.
 • Reagowanie na materiały przedstawione przez Wykonawcę - projektowanie na tych materiałach.

Warunki pracy: preferowana praca stacjonarna, pełen etat lub inne preferowane warunki zatrudnienia. Pierwsza umowa, na okres próbny 3 miesiące. Możliwe dni zdalne oraz elastyczność godzin pracy, pod warunkiem nadrzędności godzin narad budowy czy spotkań z Użytkownikiem. 4000-5000zł netto, w zależności od doświadczenia. Miejsce pracy: śródmieście Łodzi, Więckowskiego 16, biuro w kamienicy. Przewidziane miejsce na rower. W pobliżu parking manufaktury, oraz linie tramwajowe, możliwość czasowego parkowania na terenie posesji.

Tematyka projektów: Obiekty medyczne, spa, hotele, przychodnie zdrowia,gabinety kosmetyczne, gabinety dentystyczne. Specyfika: projekty wykonawcze, pfu, wnętrza, nadzory budowlane, projekty budowlane oraz koncepcje.

Plusy pracy: Praca w sympatycznym, zaangażowanym zespole, uprzejmie środowisko pracy. Praca z budową, rzeczoznawcami od etapu koncepcji po etap wykonawstwa i nadzoru; dzięki czemu możesz zdobyć realne doświadczenie oraz poznać zależności między rysunkiem w komputerze, a wykonawstwem. Dowiesz się, jak właściwie wykonywać zestawienia stolarki pod zamówienie, poznasz realne materiały na budowę, przepisy odbiorowe, elementy konstrukcyjne i branżowe na wyjątkowo złożonych projektach. Nauczysz się obsługi wszystkich branż: gazy medyczne, skomplikowana wentylacja i klimatyzacja, technologia medyczna, wnętrza medyczne, informacja wizualna. praca przy ciekawych, specyficznych obiektach medycznych o trudnej złożonej funkcji i wielu aspektach projektowania (od sal op, po rehabilitację czy gabinety dentystyczne). Projekty od koncepcji, przez wnętrza, aż po nadzór. Projektowanie bezpośrednio dla Użytkownika przy uwzględnieniu wszelkich zasad ergonomii.

Minusy pracy: Projekty wykonawcze, głównie przebudowy, więc nie są to tematy stricte koncepcyjne, wizjonerskie. podobna tematyka i zakres każdego tematu: medyczne, spa, dentystyczne, etc należy przykładać dużą uwagę do detali oraz rysunków wykonawczych wraz z kilkukrotnymi poprawkami, projekty nie są ideowe. Jeśli lubisz pracować sam - nie jest to praca dla Ciebie. Wymagająca funkcja szpitalna: rzut musi działać, od grzejnika po leżankę; nie ma miejsca na przybliżone rozwiązania ideowe. Nie ma miejsca na ogólne dopasowanie funkcji w niesprawdzoną inwentaryzację. Bloki na rzucie są rzeczywistymi sprzętami i konkretnymi umywalkami. Ta praca nie jest dla Ciebie, jeśli nie kończysz tematów: czyli zaczynasz koncepcję, wysyłasz branżom, ale nie kontrolujesz jak to jest wykonane i czy Twoje uwagi są wprowadzone przez branże.

Powyższy opis jest ogólną preferowaną listą, jeśli czegoś jeszcze nie umiesz, nie przejmuj się, nauczymy Cię tego, liczą się chęci. Nie musisz spełniać wszystkich punktów powyższych, aby aplikować. Może jeszcze nie pracowałaś na budowie, ale chcesz się tego nauczyć, ale za to świetnie już koordynujesz branże. Jako cały zespół pomożemy Ci w wyjaśnieniu trudniejszych zagadnień. Nie musisz znać się na projektowaniu medycznym, nauczymy Cię tego, pod warunkiem Twojego zaangażowania, samodzielności, przykładania uwagi do szczegółu. Może masz inne preferencje, chciałabyś się nauczyć wybranych zagadnień - wspomnij nam o tym, może uda nam się to zapewnić. Powyższe ogłoszenie jest opisowe, aby proces rekrutacji wyłonił osobę, która najbardziej optymalnie pasuje do kultury biura i opracowywanych zagadnień.

Oprogramowanie: archicad, google doc, cad, sketchup, photoshop. Architekt prowadzący pracuje głównie na archicad i cad.

Proszę przesyłać zgłoszenia na adres: czachorstudio@gmail.com I 698846249I czachorstudio.com


Członkowie zespołu

Marta Czachorowska

Architekt

Członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich, oddziału w Łodzi

Anna Orłowska

Architekt

Maja Klimkiewicz

Architekt

Yat Yeung Wong

Architekt

Katarzyna Romanowicz

Architekt

Justyna Pietrzak

Architekt

Maciej Toporek

Grafika, Wizualizacje


Współpraca

Danuta Stajuda

Adela Antoniewicz

Maciej Grelewicz

Maria Mucha

Grzegorz Augustowski

Agnieszka Sokolewicz

Piotr Pietrzak

Łukasz Stawiński

Iwona Stochmiał