Kim jesteśmy?

Nasze pole działania stanowią architektura, wnętrza oraz wszelkie działania towarzyszące procesowi projektowania. Wyspecjalizowaliśmy się głównie w tworzeniu projektów szpitali i zakładów opieki medycznej, w tym obiektów o skomplikowanej funkcji i zaawansowanej technologii medycznej. Nie zamykamy się jednak tylko na tę kategorię, pracownia jest otwarta na różne nowe wyzwania projektowe.

Jak pracujemy?

Do zagadnień projektowych podchodzimy indywidualnie.
Kładziemy nacisk na ścisłą współpracę z ludźmi, którzy będą użytkownikami projektowanych przez nas przestrzeni. W tym celu przeprowadzamy konsultacje społeczne oraz angażujemy się w warsztaty. Współpracujemy ze specjalistami w wielu branżach oraz artystami, aby stworzyć obiekt spełniający wymagania zarówno techniczne, użytkowe, jak i estetyczne.

Jak realizujemy projekty?

Wraz z inwestorem uczestniczymy we wszystkich fazach powstawania projektu – od etapu zebrania i analizy danych, przez warsztatowe rozwiązywanie problemów, koncepcje, po projekty budowlane i wykonawcze oraz nadzór na budowie podczas realizacji inwestycji.
Efektem naszej pracy jest wiele obiektów powstałych na terenie Łodzi i w jej okolicach.Ogłoszenie o pracę:

Na stanowisko: Asystent/asystentka menadżerki budowy oraz biura

Doświadczenie: Nie wymagane. Mile widziane doświadczenie w organizacjach studenckich.

 • Preferowane umiejętności oraz cechy osobowościowe:
 • Komunikatywność, odwaga zadawania pytań o wszystko czego się nie wie - nie boimy się pytań, wolimy je dostawać i rozwiązywać problem na bieżąco niż później poprawiać projekt.
 • Umiejętność pracy w zespole - praca polegać będzie na ścisłej współpracy z menadżerką, architektami oraz podwykonawcami na budowach. 
 • Cierpliwość, prace pomocnicze nie zawsze są pasjonujące, a niekiedy bywają dość żmudne
 • Znajomość podstawowych zasad sztuki budowlanej oraz wykończeniówki mile widziane. 
 • Gotowość konsekwentnego egzekwowania wykonania robót zgodnie z dostarczonymi na budowę rysunkami - pracujemy w oparciu o sprawdzone standardy, pozwalające na uzyskanie wysokiej jakości projektów.
 • Mile widziane działanie w organizacji studenckiej, fundacjach, NGO lub przy organizacji wydarzeń, festiwali studenckich. Rozwiązywanie problemów małych i dużych, dobry i łatwy kontakt z różnymi typami osobowości.
 • Nasze wymagania:
  • Wykształcenie wyższe budowlane/ architektoniczne bądź student/ka min. 3 roku studiów, możliwość odbycia praktyk letnich (czerwiec-wrzesień). Praca na wakacje, z możliwością przedłużenia w niepełnym wymiarze podczas roku akademickiego.
  • Pozytywne nastawienie, kreatywność, obowiązkowość i odpowiedzialność.
  • Chęć do nauki i dalszego rozwoju.
  • Inicjatywa oraz umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość programu MS Office, Archicad lub AutoCAD. Pracujemy na: AutoCAD, Archicad, google doc, MS Office, Sketchup, Photoshop (architekci prowadzący pracuje głównie na AutoCAD i archicad)

Zakres obowiązków: Asystowanie menadżerce kontraktu budowy, w tym pomoc w harmonogramach, opisach procesów budowy oraz projektów (excel, word, asana, click-up), pomoc w nadzorach budowlanych. Wizytacje budów, koordynacja prac, odpowiadanie na zapytania budowy. Sprawdzanie dostarczanych elementów i materiałów na budowę pod względem kompletności i zgodności z zamówieniem. Praca w terenie - od załatwiania spraw na mieście po zakupy w marketach budowlanych. Sporządzanie raportów/ notatek z budowy, koordynowanie harmonogramów budowy, umawianie spotkań. Sporadyczna pomoc architektom w elementach procesu np. podczas inwentaryzacji Składanie zamówień na materiały budowlane/ elementy wykończenia wg wytycznych przekazanych przez projektantki. Pomoc administracyjna w prowadzeniu biura projektowego oraz biura budowy.

Tematyka projektów: Obiekty medyczne, spa, hotele, przychodnie zdrowia,gabinety kosmetyczne, gabinety dentystyczne. Specyfika: projekty wykonawcze, pfu, wnętrza, nadzory budowlane, projekty budowlane oraz koncepcje, wykonawstwo, aranżacja, dostarczanie wyposażenia.

Warunki pracy:

Praca w biurze/ terenie. Wymagamy konsultacji pracy z menadżerką oraz od czasu do czasu z architektami. Godziny pracy biura to 8/9.00- 16/17.00. 

Optymalny dla Ciebie wymiar godzinowy oraz wynagrodzenie  do uzgodnienia na spotkaniu. 

Miejsce pracy: śródmieście Łodzi, pl. Komuny paryskiej 5a. Przewidziane miejsce na rower. W pobliżu parking Galerii Łódzkiej, linie tramwajowe 2, 3, 8, 10, 11, 12, 14, 16, 18 oraz autobusowe 57, 83, 80 

Plusy pracy: Praca w sympatycznym, zaangażowanym zespole projektantek wnętrz, graficznych, uprzejme środowisko pracy. Praca z budową, rzeczoznawcami od etapu koncepcji po etap wykonawstwa i nadzoru; dzięki czemu możesz zdobyć realne doświadczenie oraz poznać branżę aranżacji wnętrz, graficzną, architektoniczną, budowlaną. Praca przy ciekawych, specyficznych obiektach medycznych o trudnej złożonej funkcji i wielu aspektach projektowania (od sal op, po rehabilitację czy gabinety dentystyczne). Możesz realnie jako członek zespołu widzieć efekt swojej pracy np. w wyremontowanym oddziale, mieć styczność z materią, grafiką, pięknymi elementami wykończenia wnętrz. Nauczysz się obsługi wszystkich branż: gazy medyczne, skomplikowana wentylacja i klimatyzacja, technologia medyczna, wnętrza medyczne, informacja wizualna. Projektowanie bezpośrednio dla Użytkownika przy uwzględnieniu wszelkich zasad ergonomii. Kontakt z różnymi wykonawcami, firmami, podwykonawcami - możesz w krótkim czasie zdobyć doświadczenie na wielu różnych budowach.

Minusy pracy: Podobna tematyka i zakres każdego tematu: medyczne, spa, dentystyczne, etc. należy przykładać dużą uwagę do detali oraz słów w piśmie,  projekty nie są ideowe, są realną pracą która jest wykonywana, w danej jednostce czasu. Zadania należy wykonać w założonym terminie. Jeśli lubisz pracować sam - nie jest to praca dla Ciebie, praca zespołowa. Wymagamy dokładności w pracy oraz dbania o szczegóły oraz uważności. Wykończeniówka i wnętrza to przede wszystkim zwracanie uwagi na detal oraz niuanse. Ta praca nie jest dla Ciebie, jeśli nie przepadasz za pracą z ludźmi- praktycznie większość czasu masz do czynienia z wykonawcami, handlowcami.

Powyższy opis jest ogólną preferowaną listą, jeśli czegoś jeszcze nie umiesz, nie przejmuj się, nauczymy Cię tego, liczą się chęci. Nie musisz spełniać wszystkich punktów powyższych, aby aplikować.  Może jeszcze nie pracowałaś w naszej branży, ale chcesz się tego nauczyć, ale za to świetnie już koordynujesz zadania. Jako cały zespół pomożemy Ci w wyjaśnieniu  trudniejszych zagadnień.N ie musisz znać się na projektowaniu medycznym, danych projektowych, opisach i spotkaniach projektowych:  nauczymy Cię tego, pod warunkiem Twojego zaangażowania, samodzielności, przykładania uwagi do szczegółu. Może masz inne preferencje, chciałabyś się nauczyć wybranych zagadnień -  wspomnij nam o tym, może uda nam się to zapewnić. Powyższe ogłoszenie jest opisowe, aby proces rekrutacji wyłonił osobę, która najbardziej optymalnie pasuje do kultury biura i opracowywanych zagadnień.

Oprogramowanie: google doc, word, asana, slack, excel. cad. click up. Znajomość aplikacji typu slack, asana nie wymagana na starcie - do opanowania w trakcie pracy.

Proszę przesyłać zgłoszenia na adres: czachorbiuro@gmail.com tel. 698102772 czachorstudio.com


Członkowie zespołu

Marta Czachorowska

Architekt

Członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich, oddziału w Łodzi

Anna Orłowska

Architekt

Maja Klimkiewicz

Architekt

Yat Yeung Wong

Architekt

Katarzyna Romanowicz

Architekt

Justyna Pietrzak

Architekt

Maciej Toporek

Grafika, Wizualizacje


Współpraca

Danuta Stajuda

Adela Antoniewicz

Julia Kuźmecka

Maciej Grelewicz

Maria Mucha

Grzegorz Augustowski

Agnieszka Sokolewicz

Piotr Pietrzak

Łukasz Stawiński

Iwona Stochmiał