Kim jesteśmy?

Nasze pole działania stanowią architektura, wnętrza oraz wszelkie działania towarzyszące procesowi projektowania. Wyspecjalizowaliśmy się głównie w tworzeniu projektów szpitali i zakładów opieki medycznej, w tym obiektów o skomplikowanej funkcji i zaawansowanej technologii medycznej. Nie zamykamy się jednak tylko na tę kategorię, pracownia jest otwarta na różne nowe wyzwania projektowe.

Jak pracujemy?

Do zagadnień projektowych podchodzimy indywidualnie.
Kładziemy nacisk na ścisłą współpracę z ludźmi, którzy będą użytkownikami projektowanych przez nas przestrzeni. W tym celu przeprowadzamy konsultacje społeczne oraz angażujemy się w warsztaty. Współpracujemy ze specjalistami w wielu branżach oraz artystami, aby stworzyć obiekt spełniający wymagania zarówno techniczne, użytkowe, jak i estetyczne.

Jak realizujemy projekty?

Wraz z inwestorem uczestniczymy we wszystkich fazach powstawania projektu – od etapu zebrania i analizy danych, przez warsztatowe rozwiązywanie problemów, koncepcje, po projekty budowlane i wykonawcze oraz nadzór na budowie podczas realizacji inwestycji.
Efektem naszej pracy jest wiele obiektów powstałych na terenie Łodzi i w jej okolicach.Ogłoszenie o pracę:

Na stanowisko: asystentka w biurze projektowym, budowlanym

Doświadczenie: Mile widziane doświadczenie w organizacji zadań projektowych, praca w zespole wielobranżowym. Praca w terenie/budowy/biuro projektowe, nieobiązkowe.

 • Preferowane umiejętności oraz cechy osobowościowe:
  • Komunikatywność, bezpośredniość i energia w kontaktach międzyludzkich, dystans do "budowlańców".
  • Umiejętność pracy w zespole: Będziesz odpowiedzialna za przepływ informacji w szeroko pojętym zespole (w tym wykonawca budowlany, zespół projektantów, projektanci branżowi, dostawcy materiałów budowlanych, personel medyczny, projektantki graficzne). Praca nad archiwizacją i przepływem informacji na bieżąco w trakcie postępu prac.
  • Schludność w organizacji pism, folderów, tabel: Utrzymywanie porządku w folderach, pismach, katalogach, bazach danych wykończeniowych, wpisywanie danych terminowych w tabele excel.
  • Umiejętność pracy w terenie: Odwaga i klarowność w komunikacji z budową, na oddziałach szpitalnych, w sklepach aranżacji wnętrz, urzędach.
  • Samodzielność / “domykanie”: Samodzielny kontakt z rzeczoznawcami, urzędami, wypisywanie samodzielne pism. Dążenie do pozytywnego zakończenia danego zadania, oraz rozwiązania problemu na różne sposoby. Masz do dyspozycji zespół projektowy, który chętnie Ci pomoże i podpowie rozwiązać problem.
  • Mile widziane działanie w organizacji studenckiej, fundacjach, NGO lub przy organizacji wydarzeń, festiwali studenckich. Rozwiązywanie problemów małych i dużych, dobry i łatwy kontakt z różnymi typami osobowości.
 • Opis stanowiska/ zakres obowiązków:
  • Obowiązki administrowania projektem: Nauczymy Cię tego. Tworzenie karty projektu z danymi adresowymi zespołu, z tytułem projektu, terminami. Monitorowanie postępu projektu w programach zarządzania projektami typu asana, excel we współpracy z prowadzącym projektu, zebranie bilansów roboczogodzin oraz harmonogramów projektów od członków zespołu, monitorowanie zakresów prac po zebraniu danych od członków zespołu. Segregowanie danych projektowych w folderach na dysku. Tworzenie oprawy wizualnej projektów (segregatory, tabelki, naklejki, strony tytułowe). Tworzenie pism urzędowych (na podstawie dostarczonych wzorów i wytycznych oraz notatek). Tworzenie wraz z architektem prowadzącym danych zespołu projektowego, szukanie ofert projektowych, wykonawczych na rynku.
  • Obowiązki administrowania biurem: Kontakt z administracją i kontakt z konserwatorem biura, działem informatyki, dostawcą mebli, koordynowanie renowacji mebli, zakupy akcesoriów biurowych. Dbanie o przejrzystość folderów projektu i magazynu cyfrowego biura. Porządkowanie poczty przychodzącej. Porządkowanie folderów, excela. plików danego projektu, plików biura, bazy danych z materiałami wykończenia wnętrz, bazy kontaktów kontrahentów, bazy danych projektów. Dbanie, aby projektanci spisywali procedury i standardy wykonywania zadań projektowych.
  • Kontakt biuro/wykonawca, biuro/Inwestor, biuro/urzędy, biuro/rzeczoznawcy, biuro/salony wnętrzarskie. Przekazywanie i dostarczanie dokumentacji, odbiór próbek z salonów wnętrzarskich, dowóz materiałów próbek na budowy, zbieranie informacji projektowych od projektantów, branżystów, wykonawców, handlowców, zbieranie ofert od wykonawców, skomunikowanie wykonawców z zespołem projektowym. Komunikacja pomiędzy projektantami, w tym graficznymi, a sekcją informatyczną, wykonawczą, personelem medycznym, biurem budowy.
  • Organizowanie spotkań: Organizowanie sesji fotograficznej realizacji wnętrz (umówienie spotkania z fotografem i wykonawcą na oddziale szpitalnym). Organizowanie wizji lokalnych obiektów do przebudowy całego zespołu projektowego. Organizowanie narad projektowych oraz budowy.

Warunki pracy: Wymiar godzin: pół etatu, około  20 godz. tyg. /  około 80h/mc. Godziny pracy: nie ma tematów, które muszą być wykonane w danej godzinie, zadanie raczej ma  być wykonane do kilku dni/ tygodnia/ miesiąca/ w zależności od zadania.Niektóre spotkania wymagają obecności o konkretnej godzinie, po uprzednim umówieniu np. z personelem medycznym, czy wykonawcą. preferowana praca stacjonarna, pół etatu lub inne preferowane warunki zatrudnienia. Pierwsza umowa, na okres próbny 3 miesiące.  Możliwe dni zdalne oraz elastyczność godzin pracy, pod warunkiem nadrzędności godzin  spotkań z Użytkownikiem. Wynagrodzenie pół etatu: 1300-1500zł netto, w zależności od doświadczenia. Miejsce pracy: śródmieście  Łodzi, Więckowskiego 16, biuro w kamienicy. Przewidziane miejsce na rower. W pobliżu parking manufaktury, oraz linie tramwajowe, możliwość czasowego parkowania na terenie posesji. Część pracy możliwa zdalna, część w biurze (ul.Więckowskiego 16, Łódź), część w terenie. Proszę pomyśl jakie doświadczenie chciałabyś/chciałbyś zdobyć przez ten rok.

Tematyka projektów: Obiekty medyczne, spa, hotele, przychodnie zdrowia,gabinety kosmetyczne, gabinety dentystyczne. Specyfika: projekty wykonawcze, pfu, wnętrza, nadzory budowlane, projekty budowlane oraz koncepcje, wykonawstwo, aranżacja, dostarczanie wyposażenia.

Plusy pracy: Praca w sympatycznym, zaangażowanym zespole projektantek wnętrz, graficznych, uprzejme środowisko pracy. Praca z budową, rzeczoznawcami od etapu koncepcji po etap wykonawstwa i nadzoru; dzięki czemu możesz zdobyć realne doświadczenie oraz poznać branżę aranżacji wnętrz, graficzną, architektoniczną, budowlaną. Praca przy ciekawych, specyficznych obiektach medycznych o trudnej złożonej funkcji i wielu aspektach projektowania (od sal op, po rehabilitację czy gabinety dentystyczne). Możesz realnie jako członek zespołu widzieć efekt swojej pracy np. w wyremontowanym oddziale, mieć styczność z materią, grafiką, pięknymi elementami wykończenia wnętrz.

Minusy pracy: Podobna tematyka i zakres każdego tematu: medyczne, spa, dentystyczne, etc. należy przykładać dużą uwagę do detali oraz słów w piśmie,  projekty nie są ideowe, są realną pracą która jest wykonywana, w danej jednostce czasu. Zadania należy wykonać w założonym terminie. jeśli lubisz pracować sam - nie jest to praca dla Ciebie, praca zespołowa. wymagana dokładność w pismach i zestawieniach oraz utrzymywanie porządku. ta praca nie jest dla Ciebie, jeśli nie kończysz tematów: czyli zaczynasz pismo, wysyłasz, ale nie kontrolujesz jak to jest wykonane i czy Twoje uwagi są wprowadzone lub czy pismo zostało przyjęte.

Powyższy opis jest ogólną preferowaną listą, jeśli czegoś jeszcze nie umiesz, nie przejmuj się, nauczymy Cię tego, liczą się chęci. Nie musisz spełniać wszystkich punktów powyższych, aby aplikować.  Może jeszcze nie pracowałaś w naszej branży, ale chcesz się tego nauczyć, ale za to świetnie już koordynujesz zadania. Jako cały zespół pomożemy Ci w wyjaśnieniu  trudniejszych zagadnień.N ie musisz znać się na projektowaniu medycznym, danych projektowych, opisach i spotkaniach projektowych:  nauczymy Cię tego, pod warunkiem Twojego zaangażowania, samodzielności, przykładania uwagi do szczegółu. Może masz inne preferencje, chciałabyś się nauczyć wybranych zagadnień -  wspomnij nam o tym, może uda nam się to zapewnić. Powyższe ogłoszenie jest opisowe, aby proces rekrutacji wyłonił osobę, która najbardziej optymalnie pasuje do kultury biura i opracowywanych zagadnień.

Oprogramowanie: google doc, word, asana, slack, excel. Znajomość aplikacji typu slack, asana nie wymagana na starcie - do opanowania w trakcie pracy.

Proszę przesyłać zgłoszenia na adres: czachorstudio@gmail.com I 698846249I czachorstudio.com


Członkowie zespołu

Marta Czachorowska

Architekt

Członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich, oddziału w Łodzi

Anna Orłowska

Architekt

Maja Klimkiewicz

Architekt

Yat Yeung Wong

Architekt

Katarzyna Romanowicz

Architekt

Justyna Pietrzak

Architekt

Maciej Toporek

Grafika, Wizualizacje


Współpraca

Danuta Stajuda

Adela Antoniewicz

Julia Kuźmecka

Maciej Grelewicz

Maria Mucha

Grzegorz Augustowski

Agnieszka Sokolewicz

Piotr Pietrzak

Łukasz Stawiński

Iwona Stochmiał